Протеински шејк формула 1

2,217 ден

Опис

Протеински шејк формула 1 за регулирање на тежината

Протеински шејк формула 1 – вкусен здрав заменски оброк што обезбедува одлично урамнотежен квалитетен протеин од млеко и од соја. Обезбедува есенцијални микронутриенти и додадени тревки и билки.

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ  

  • Herbalife Формула 1 шејковите како заменски оброк им помагаат на луѓето во целиот свет да ја постигнат својата цел во намалување на телесната тежина. Постигнете ја и вие својата цел уште денеска!
  • Поткрепени со наука: клинички студии покажуваат дека секојдневниот внес на заменски шејкови во рамките на исхрана со ограничен калориски внес, во комбинација со умерена физичка активност, е ефикасен начин на регулирање на тежината
  • Контролиран број калории: околу 220 калории во една порција.
  • Богати со протеин (18 гр. во една порција), Формула 1 шејковите во комбинација со вежбање се одлична опција за градење мускулна маса.
  • Ф1 шејковите брзо се матат и претставуваат практична здрава алтернатива за висококалоричен појадок, ручек или вечера.
  • Kомплетен протеин што ги обезбедува сите есенцијални аминокиселини.
  • Обезбедува неопходни витамини и минерали.
  • Достапен во 9 фантастични вкусови (ванила, чоколадо, банана крем, крем и бисквити, јагода, тропско овошје, малина со боровинка, јаболка, лате) но и како шејк без лактоза, соја и глутен, ако се приготвува според упатствата, и соодветен за вегетаријанци и вегани.

 

КАКО МОЖЕ ДА ВИ ПОМОГНЕ?

Кога се обидувате да ја намалите или да ја регулирате телесната тежина, важно е да имате нутриционистички урамнотежена исхрана. Здравиот оброк како што е Формула 1 ви помага да го контролирате калорискиот внес. Истовремено внесувате неопходни витамини и минерали, како и јаглехидрати и протеини.

УПОТРЕБА

Користете го Формула 1 шејкот секој ден како опција за здрав оброк. Во 250 мл. полумасно млеко (со ниска масленост) додајте две лажици од шејкот (26 гр.).

  • Кога се користи за регулирање  на тежината: еден оброк во денот нека ви биде нутриционистички урамнотежен,  а два оброка во заменете со овој вкусен шејк.
  • За здрава исхрана: два оброка во денот нека ви бидат нутриционистички урамнотежени, а еден оброк заменете со Формула 1 шејк.

Прочитај повеќе за овој продукт на нашиот блог со клик на следниот линк.

Прегледи и оценки

Сеуште нема прегледи и оценки.

Биди првиот што ќе даде оценка "Протеински шејк формула 1"

Your email address will not be published.