Крема со заштитен фактор

2,360 ден

Опис

Крема со заштитен фактор – SPF 30

Крема со заштитен фактор – долготраен хидрантен крем што ја прави кожата мека и мазна. Обезбедува заштита против широк спектар на УВ-А и УВ-Б зраците.

  • За 7 дена ја намалува појавата на брчки и линии.*
  • После осум часа обезбедува двојно поголема влажност на кожата.**
  • За само 1 недела кожата изгледа поблескаво и е помека и помазна.***
  • Обезбедува заштита против широк спектар на УВ-А и УВ-Б зраците.
  • Дерматолошки тестиран.

Ексклузивно формулиран со:
витамин Б3, и антиоксидансните витамини Ц и Е и алоја вера, масло од макадамија, екстракт од краставица и пептиди.

Безвоздушна пумпа од 50 мл.

Прочитај повеќе за повој продукт на нашиот блог со клик на следниот линк.

Прегледи и оценки

Сеуште нема прегледи и оценки.

Биди првиот што ќе даде оценка "Крема со заштитен фактор"

Your email address will not be published.