Минт маска со глина

1,026 ден

Опис

Минт маска со глина – прочисти го лицето со глина и нане

Минт маска со глина – богата, кремаста маска од глина го има апсорбирачкиот и тонизирачкиот ефект на бентонитот со што ги отстранува нечистотиите и ги апсорбира вишокот маснотии.

  • Клинички тестирања покажуваат дека по само едно користење го подобрува изгледот на порите.*
  • Мирисот на нане и рузмарин ги буди сетилата.
  • Ја подготвува кожата за подобро да ги прими корисните ефекти од нашите серуми и хидрантни креми.
  • Одговара на сите типови кожа.
  • Без додадени парабени. Дерматолошки тестирана.

Ексклузивно формулирана со:
витамин Б3, антиоксидансите витамин Ц и Е и алоја вера, бентонит, масло од листови рузмарин, масло од нане.

Прочитај повеќе за овој продукт на нашиот блог со клик на следниот линк.

Прегледи и оценки

Сеуште нема прегледи и оценки.

Биди првиот што ќе даде оценка "Минт маска со глина"

Your email address will not be published.