Хидратантна крема за очи

1,904 ден

Опис

Хидратантна крема за очи – ја минимизира појавата на брчки и линии околу очите, предел во кој има помалку и потни и лојни жлезди, поради што е многу подложен на дехидрација.

  • Ја минимизира појавата на брчки и линии околу очите.*
  • Клинички тестирања покажуваат дека за 8 часа значително ја зголемува влажноста на кожата.**
  • Одговара на сите типови кожа.
  • Без додадени парабени. Дерматолошки тестиран.

Појавата на брчки во најголем дел се должи и од тоа колку често и долго сте изложени на сончевите зраци и зрачења. Кремата за фактор е одлична опција доколку вашиот секојдневен биоритам ве става на сончевите влијаниа почесто. Повеќе за ова можете да прочитате на следниов линк.

Ексклузивно формулиран со:
витамин Б3, антиоксидансите витамин Ц и Е и алоја вера, масло од макадамија, екстракт од краставица, пептид.

Безвоздушна пумпа од 15 мл.

Прочитај повеќе за бенефитите на оваа хидратантна крема за очи на нашиот блог со клик на следниов линк.

Прегледи и оценки

Сеуште нема прегледи и оценки.

Биди првиот што ќе даде оценка "Хидратантна крема за очи"

Your email address will not be published.