азот

Како азот и протеин се одговорни за градење мускулна маса Протеините – и оние што ги внесуваш преку храната и оние во твоето тело (на пр. мускулите) се изградени од амино киселини кои што содржат азот во својот состав. Во трката и целта да градиш мускулна маса важно е да гиПрочитај повеќе

кардио за мускулна маса

Дали ти е потребно кардио за мускулна маса Епизода 633 –  дали со тренинзи кардио за мускулна маса може да биде штетно? И дали е добро барем еднаш еднаш во неделата кардио од еден час? – прашање поставено од @_b0j4n_ Нема шанси да паѓаат мускулите со кардио тренинзи. Претпоставувам воПрочитај повеќе

да покачиш мускулна маса

Clean Bulk – дали може да покачиш мускулна маса без да зголемиш масти Епизода 596 – да покачиш мускулна маса без додавање на сало. Како да направам обратна диета после големо губење на килажа? – прашање поставено од @blazevskirobert Погледни многу повеќе содржина на мојот YouTube канал или на мојот блог и не порпуштајПрочитај повеќе

Протеински напиток – додаток за твојот шејк Протеински напиток е совршен начин да го зголемите протеинскиот внес. Овој повеќенаменски производ може да се користи на два вкусни начина. Подгответе го како вкусна високопротеинска ужина со контролиран број калории или додајте го вашиот омилен Формула 1 шејк* за да добиете фин,Прочитај повеќе