Herbal Aloe – крема за раце и тело Оваа крема за раце и тело ја задржува влажноста за долготрајна хидрација. Кога ќе ги протриеш рацете ги слушаш Сигурно ти се има случено да си ги слушнеш рацете кога ќе ги протриеш една со друга или пак да ги погледнеш дланкитеПрочитај повеќе

Гел за очи – зацврсти и затегни го пределот околку очите Го подобрува изгледот на деликатниот предел околу очите на тој начин што ја зголемува еластичноста на кожата.* Ја намалува подуеноста околу очите.** Содржи ревитализирачки екстракт од краставица. Одговара на сите типови кожа. Без додадени парабени. Дерматолошки тестиран. Ексклузивно формулиранПрочитај повеќе

Хидратантна крема за очи

Хидратантна крема за очи – ја минимизира појавата на брчки и линии околу очите, предел во кој има помалку и потни и лојни жлезди, поради што е многу подложен на дехидрација. Ја минимизира појавата на брчки и линии околу очите.* Клинички тестирања покажуваат дека за 8 часа значително ја зголемуваПрочитај повеќе

Тоник за лице – освежителен тоник од билки Тоник за лице без алкохол, со алоја вера и мирис на мандарина, кој ја хидрира кожата и ја освежува уморната кожа. Ако се користи и наутро и навечер, кожата ја подготвува подобро да го прими серумот, дневниот или ноќниот хидрантен крем, заПрочитај повеќе

Серум за брчки Серум за брчки – мултифункционалниот серум помага да се намалат видливите знаци на стареење.* За само 7 дена ја намалува појавата на брчки и линии.* Клинички тестирања покажуваат дека по само седум дена кожата ја прави помека, помазна, поблескава и посјајна.** Се користи наутро и навечер заПрочитај повеќе

дневна крема со заштитен фактор

Дневна крема со заштитен фактор – SPF 30 Дневна крема со заштитен фактор – долготраен хидрантен крем што ја прави кожата мека и мазна. Обезбедува заштита против широк спектар на УВ-А и УВ-Б зраците. За 7 дена ја намалува појавата на брчки и линии.* После осум часа обезбедува двојно поголемаПрочитај повеќе

Ноќна крема за лице – крем за обновување на кожата Ноќна крема за лице – Овој богат, раскошен крем на кожата ѝ ја дава влажноста која ѝ е многу потребна навечер.Долгорочната хидрација ви помага да се разбудите со помека и помазна кожа. За само 7 дена ја намалуваат појавата наПрочитај повеќе

дневна крема за лице

Дневна крема за лице – хидратантна крема што дава сјај Дневна крема за лице – сенаменски хидрантен крем што на лицето му дава здрав сјај. Кожата изгледа сјајно, дури и без шминка. За само 7 дена ја намалува појавата на брчки и линии.* Клинички тестирања покажуваат дека по само седумПрочитај повеќе

Цитрусен гел за лице – измиј го своето лице Цитрусен гел за лице  – микрогранулите за длабинско чистење јa освежуваат кожата и таа добива здрав сјај. Млеко за чистење со живи мириси со нота на сочен портокал и грејпфрут. Совршено за нормална до мрсна кожа. Клинички тестирања покажуваат дека поПрочитај повеќе

ексфолијант со бобинки

Ексфолијант со бобинки – пилинг што моментално ја измазнува кожата Ексфолијант со бобинки  – пилинг богат со антиоксиданси со семки од јагодичести плодови за ексфолијација, што кожата ја прави мека и мазна. Кожата добива здрав изглед. Свежиот и овошен мирис ги оживува сетилата. Одговара на сите типови кожа. Без додадениПрочитај повеќе