Дневна крема

2,052 ден

Опис

Дневна крема – хидратантна крема што дава сјај

Дневна крема – сенаменски хидрантен крем што на лицето му дава здрав сјај. Кожата изгледа сјајно, дури и без шминка.

  • За само 7 дена ја намалува појавата на брчки и линии.*
  • Клинички тестирања покажуваат дека по само седум дена кожата станува помазна и помека.**
  • Клинички докажано дека по осум часа ја прави кожата двојно повлажна.***
  • Овој производ е идеален за секоја прилика кога сакате кожата да ви изгледа свежо и
  • свиленкасто мазна или кога сакате малку да ја навлажните.
  • Совршен за мажи и жени, одговара за сите типови кожа.
  • Без додадени парабени. Дерматолошки тестиран.

Ексклузивно формулиран со:
витамин Б3, антиоксидансите витамин Ц и Е и алоја вера, масло од сончоглед, екстракт од цвет на Spilanthe Acmella, масло од макадамија, масло од сусам.

Безвоздушна пумпа од 50 мл.

Повеќе за овој продукт можете да прочитате на нашиот блог со клик на следниот линк.

Прегледи и оценки

Сеуште нема прегледи и оценки.

Биди првиот што ќе даде оценка "Дневна крема"

Your email address will not be published.