Ноќна крема

2,360 ден

Опис

Ноќна крема – крем за обновување на кожата

Ноќна крема – богат, раскошен крем на кожата ѝ ја дава влажноста која ѝ е многу потребна навечер.Долгорочната хидрација ви помага да се разбудите со помека и помазна кожа.

  • За само 7 дена ја намалуваат појавата на брчки и линии.*
  • Клинички тестирања покажуваат дека по само седум дена кожата ја права помазна и помека.*
  • Забележливо ги подобрува целокупниот тен и сјајноста на кожата за само една недела.**
  • Клинички тестирања покажуваат дека по осум часа кожата ја прави двојно повлажна.***
  • Одговара на сите типови кожа.
  • Без додадени парабени. Дерматолошки тестиран.

Ексклузивно формулиран со:
витамин Б3, антиоксидансите витамин Ц и Е и алоја вера, масло од сончоглед, масло од макадамија, маслиново масло, масло од сусам, екстракт од цвет на Spilanthes Acmella.

Безвоздушна пумпа од 50 мл.

Прочитај повеќе за овој продукт на нашиот блог со клик на следниот линк.

Прегледи и оценки

Сеуште нема прегледи и оценки.

Биди првиот што ќе даде оценка "Ноќна крема"

Your email address will not be published.