Тоник за лице

2,052 ден

Опис

Тоник за лице – освежителен тоник од билки

Тоник за лице без алкохол, со алоја вера и мирис на мандарина, кој ја хидрира кожата и ја освежува уморната кожа.

  • Ако се користи и наутро и навечер, кожата ја подготвува подобро да го прими серумот,
  • дневниот или ноќниот хидрантен крем, за да се постигнат оптимални резултати.
  • Нежно ја кондиционира кожата.
  • Кожата ќе ви биде свежа и чиста без да имате чувство на сувост или боцкање.
  • Одговара на сите типови кожа.
  • Без додадени парабени. Дерматолошки тестиран.

Ексклузивно формулиран со: витамин Б3, антиоксидансите витамин Ц и Е и алоја вера, калиумов алуминиум сулфат.

Спреј од 50 мл.

Прочитај повеќе за овој продукт на нашиот блог со клик на следниот линк.

Прегледи и оценки

Сеуште нема прегледи и оценки.

Биди првиот што ќе даде оценка "Тоник за лице"

Your email address will not be published.