Додаток бета глукан

1,875 ден

Опис

Додаток бета глукан – Beta Heart – хранлив производ во прав

Додаток бета глукан ја содржи клучната состојка бета-глукан од овес на OatWell™. Овесните бета-глукани докажано го намалуваат холестеролот во крвта. Високиот холестерол е ризик-фактор за коронарни срцеви заболувања. Бета-глуканите помагаат во одржувањето на нормално ниво холестерол во крвта.*

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

мерица  Beta heart® обезбедува:

– 1,5 гр. бета-глукани од овес
– Богат со растителни влакна (3 гр.)
– Извор на протеини
– 25 калории
– Не содржи шеќер

Корисниот ефект се добива со дневен внес на 3 гр. бета-глукани од овес.

Прочитај повеќе за овој продукт на нашиот блог со клик на следниот линк.

Прегледи и оценки

Сеуште нема прегледи и оценки.

Биди првиот што ќе даде оценка "Додаток бета глукан"

Your email address will not be published.