Омега 3 Мах

1,211 ден

Опис

Омега 3 Мах – додаток во исхраната богат со омега-3

Омега 3 Мах ги содржи есенцијалните масни киселини EPA и DHA, што придонесуваат за нормална срцева функција, како и за одржување нормален крвен притисок и нормално ниво триглицериди во крвта. DHA придонесува и за одржување нормална мозочна функција и нормален вид.

Мастите се нужен макронутриент и колку дневно ти треба или како да ги внесеш во доволни количини ќе дознаеш на следниов линк.

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

 • 5 придобивки за здравјето
  • EPA и DHA придонесуваат за нормална срцева функција* (1 капсула)
  • DHA придонесува за одржување нормална мозочна функција** (1 капсула)
  • DHA придонесува за одржување нормален вид** (1 капсула)
  • EPA и DHA придонесуваат за одржување нормално ниво триглицериди во крвта*** (4 капсули)
  • EPA и DHA придонесуваат за одржување нормален крвен притисок**** (5 капсули)
 • Маслото од риба потекнува од одржливи извори и е одобрено од страна на „Friend of the Sea“
 • Во устата не останува вкус на риба благодарение на есенцијалните масла од мајчина душичка и нане што ги содржи производот
 • Сите состојки на Herbalifeline® Max се обвиени со вегетаријанска гел-капсула

Прочитај повеќе за овој продукт на нашиот блог со клик на следниот линк.

Прегледи и оценки

Сеуште нема прегледи и оценки.

Биди првиот што ќе даде оценка "Омега 3 Мах"

Your email address will not be published.