Растителни влакна во прав

1,399 ден

Опис

Растителни влакна во прав – напиток од овес, јаболко и растителни влакна

Растителни влакна во прав е вкусен и лесен начин да го зголемите дневниот внес на растителни влакна и да ја помогнете здравата дигестија*

Главни придобивки

Една порција обезбедува:

1. 5 гр. растителни влакна
2. 6 природни извори на растителни влакна
3. 18 калории во 1 порција
4. Не содржи шеќер**
5. Без вештачки засладувачи
6. Содржи растворливи и нерастворливи растителни влакна
7. Измешајте го со вода или со вашиот омилен Фомула 1 шејк

Како може да ви помогне?
Напитокот од овес, јаболко и растителни влакна докажано може да ви помогне да го постигнете препорачаниот дневен внес на растителни влакна, а тоа е 25 гр. дневно за возрасни***.

Прочитај повеќе за овој продукт на нашиот блог со клик на следниот линк.

Прегледи и оценки

Сеуште нема прегледи и оценки.

Биди првиот што ќе даде оценка "Растителни влакна во прав"

Your email address will not be published.