Изотоник H24 Hydrate

2,120 ден

Опис

Изотоник H24 Hydrate – твојот партнер во вежбање

Изотоник H24 Hydrate е некалоричен електролитен напиток  за поголем внес на течности. Обезбедува 100% од препорачаниот дневен внес на витамин Ц што помага во намалување  на заморот и истоштеноста.

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

  • Некалоричен напиток за спортисти за поголем внес на течности
  • Со осмолалност пониска од 270 mOsmol/kg
  • Обезбедува 100% од препорачаниот дневен внес на витамин Ц што помага во намалување  на заморот и истоштеноста
  • Обезбедува Б витамини (Б1, Б2, пантотенска киселина и Б12) и калциум и магнезиум, што помагаат за нормален метаболизам од кој се добива енергија
  • Без вештачки бои, без вештачки ароми

 

КОМУ МОЖЕ ДА МУ КОРИСТИ HYDRATE?

  • Секого на кој му е потребна нискокалорична хидрација
  • За спортисти во текот на интензивен тренинг
  • На секој што вежба пред или по работа
  • Исто така за физички работници во текот на денот

УПОТРЕБА

Измешајте 1 кесичка со 500 мл. вода и енергично протресете.  Производот треба да се користи како дел од урамнотежена и разновидна исхрана во рамките на здрав начин на живот.

Прочитај повеќе за овој продукт на нашиот блог со клик на следниот линк.

Прегледи и оценки

Сеуште нема прегледи и оценки.

Биди првиот што ќе даде оценка "Изотоник H24 Hydrate"

Your email address will not be published.