Формула 1 спорт

2,770 ден

Опис

Формула 1 спорт – замена на оброк за спортисти

ФОРМУЛА 1 СПОРТ содржи 219 kcal во една порција за регулирање на калорискиот внес.

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

  • 219 kcal во една порција за регулирање на калорискиот внес
  • Содржи 18 g, што помага за градење и одржување мускулна маса.
  • Содржи и казеин и протеин од сурутка, два квалитетни млечни протеини
  • Витамините Ц, Е и селенот помагаат во заштита на клетките од оксидативен стрес.
  • Уникатен спој од протеини и јаглехидрати со растителни влакна и со неопходни витамини и минерали

КОМУ МОЖЕ ДА МУ КОРИСТИ FORMULA 1 SPORT?

  • ФОРМУЛА 1 СПОРТ е за сите
  • На рекреативни спортисти или за зависници од фитнес на кои им е потребен сигурен, здрав оброк
  • Оние професионалци што водат брз живот и постојано се во движење, но вежбаат за да останат во форма
  • Сите спортисти што треба да ја регулираат тежината и да се хранат здраво

Порчитај повеќе за продуктот и начинот на употреба на нашиот блог со клик на следниот линк.

Прегледи и оценки

Сеуште нема прегледи и оценки.

Биди првиот што ќе даде оценка "Формула 1 спорт"

Your email address will not be published.