Herbalife24 Rebuild Strength 

3,076 ден

Опис

Herbalife24 Rebuild Strength

Herbalife24 Rebuild Strength e високопротеински напиток за регенерација што се користи по вежби за сила.

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

  • Се користи по анаеробни вежби
  • Содржи 25 гр. протеин што помага за зголемување и одржување на мускулната маса и обезбедува протеин за уморните мускули
  • Железото помага за нормален метаболизам од кој се добива енергија, за создавање црвени крвни зрнца и за транспорт на кислород во телото
  • Без вештачки бои, ароми или засладувачи
  • Казеинот и протеинот од сурутка се висококвалитетни млечни протеини кои се познати по нивниот одличен состав на аминокиселини.
  • Содржи BCAA, L-леуцин(4,7 гр), L-глутамин(3,4 гр), L-валин(2,8 гр), L-изолеуцин(2,7 гр), витамин Е, Ц, Б1, Б2, Б6 и Б12.

КОМУ МОЖЕ ДА ТИ КОРИСТИ REBUILD STRENGTH?

  • На секој што прави вежби со кревање тежина
  • Kросфит спортист по тренинг
  • За фудбалер што сака да изгради чиста мускулна маса
  • Било кој што треба да внесува храна богата со протеини

Прочитај повеќе за продуктот и за начинот на употреба на нашиот блог со клик на следниот линк.

Прегледи и оценки

Сеуште нема прегледи и оценки.

Биди првиот што ќе даде оценка "Herbalife24 Rebuild Strength "

Your email address will not be published.