кикирики навечер

Кикирики навечер како опција за ужина Епизода 627 – дали е во ред да се јадат кикирики навечер, непечени, околу 30 до 40 грама? – прашање поставено од @nikoloskaa Добро е и на вкус и на хранлива вредност :). Непечените кикирики се секако подобри од печените. На тој начин ќеПрочитај повеќе

Протеинска чоколада

Протеинска чоколада – ужинка без грижа на совест Протеинска чоколада е вкусна високопротеинска здрава ужина. Со околу 139 kcal*, едно Herbalife®  протеинската плочка чоколада кикиритки содржи речиси 10 g протеин, што помага за одржување и зголемување на мускулната маса. ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ Околу 139 kcal  во едно чоколатце богата со протеиниПрочитај повеќе

гурманска супа од домати

Гурманска супа од домати – придобивки и факти Гурманска супа од домати – солена и хранлива инстант ужина со медитерански билки за одличен вкус. Со околу 104 калории во една порција, оваа супа е одлична ужина, а нема да чувствувате вина кога ќе ја јадете. ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ Една порција имаПрочитај повеќе