гурманска супа од домати

Гурманска супа од домати

Гурманска супа од домати – придобивки и факти

Гурманска супа од домати – солена и хранлива инстант ужина со медитерански билки за одличен вкус. Со околу 104 калории во една порција, оваа супа е одлична ужина, а нема да чувствувате вина кога ќе ја јадете.

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

  • Една порција има 104 kcal идеална за контролирање на калорискиот внес
  • Богата со протеин (7g) што помага за градење и одржување мускулна маса.
  • Богата со растителни влакна (4 g) ќе ви помогне да ги внесете потребните количини
  • Идеална како дел од вашиот план за 5 мали здрави оброци на ден
  • За 8 пати повеќе протеин споредено со обичните супи од домати*

*Состав на храната; Агенција за стандарди за храна и Институт за истражување за храната во Обединетото Кралство, 2006 г.

КАКО МОЖЕ ДА ВИ ПОМОГНЕ?

Гурманската супа е одлична алтернатива за солена ужина. Може да ја јадете и топла и ладна, како предјадење, па дури и кога имате напади на глад доцна во ноќта. Бидете здрави и јадете вкусна храна без да ви се таложат калории.

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА:

Гурманската супа од домати може да ја јадете во било кое време од денот. Измешајте 2½ супени лажици (32 g) со 200 ml врела вода. Доколку ја користите Herbalife лажицата, употребете 2 големи и 2 мали полни лажици.

Нарачајте од Herbalife Член 

Остави коментар

Your email address will not be published.