Млеко за чистење лице – погали се’ со алоја Млеко за чистење лице – освежувачко, нежно млеко за чистење збогатено со алоја вера што нежно ја чисти вашата кожа и ја прави убава и мека. Базирано на алоја вера со свеж и нежен мирис. Совршено за нормална до сува кожа.Прочитај повеќе

Маска за лице

Маска за лице – прочисти го лицето со глина и нане Маска за лице  – богата, кремаста маска од глина го има апсорбирачкиот и тонизирачкиот ефект на бентонитот со што ги отстранува нечистотиите и ги апсорбира вишокот маснотии. Клинички тестирања покажуваат дека по само едно користење го подобрува изгледот наПрочитај повеќе