факти за кожата

Факти за кожата – што значи мрсна или сува кожа Од неколку информации и факти за кожата ќе почнеме со првиот и највпечатлив. Кожата е нашиот најголем орган. Не’ штити од сите штетни влијанија како студ, топло, вода. И кожата како и сите други органи има потреба од храна, кислородПрочитај повеќе

Гел за очи – зацврсти и затегни го пределот околку очите Го подобрува изгледот на деликатниот предел околу очите на тој начин што ја зголемува еластичноста на кожата.* Ја намалува подуеноста околу очите.** Содржи ревитализирачки екстракт од краставица. Одговара на сите типови кожа. Без додадени парабени. Дерматолошки тестиран. Ексклузивно формулиранПрочитај повеќе

Хидратантна крема за очи

Хидратантна крема за очи – ја минимизира појавата на брчки и линии околу очите, предел во кој има помалку и потни и лојни жлезди, поради што е многу подложен на дехидрација. Ја минимизира појавата на брчки и линии околу очите.* Клинички тестирања покажуваат дека за 8 часа значително ја зголемуваПрочитај повеќе

Тоник за лице – освежителен тоник од билки Тоник за лице без алкохол, со алоја вера и мирис на мандарина, кој ја хидрира кожата и ја освежува уморната кожа. Ако се користи и наутро и навечер, кожата ја подготвува подобро да го прими серумот, дневниот или ноќниот хидрантен крем, заПрочитај повеќе

Серум за брчки Серум за брчки – мултифункционалниот серум помага да се намалат видливите знаци на стареење.* За само 7 дена ја намалува појавата на брчки и линии.* Клинички тестирања покажуваат дека по само седум дена кожата ја прави помека, помазна, поблескава и посјајна.** Се користи наутро и навечер заПрочитај повеќе

дневна крема со заштитен фактор

Дневна крема со заштитен фактор – SPF 30 Дневна крема со заштитен фактор – долготраен хидрантен крем што ја прави кожата мека и мазна. Обезбедува заштита против широк спектар на УВ-А и УВ-Б зраците. За 7 дена ја намалува појавата на брчки и линии.* После осум часа обезбедува двојно поголемаПрочитај повеќе

Ноќна крема за лице – крем за обновување на кожата Ноќна крема за лице – Овој богат, раскошен крем на кожата ѝ ја дава влажноста која ѝ е многу потребна навечер.Долгорочната хидрација ви помага да се разбудите со помека и помазна кожа. За само 7 дена ја намалуваат појавата наПрочитај повеќе

дневна крема за лице

Дневна крема за лице – хидратантна крема што дава сјај Дневна крема за лице – сенаменски хидрантен крем што на лицето му дава здрав сјај. Кожата изгледа сјајно, дури и без шминка. За само 7 дена ја намалува појавата на брчки и линии.* Клинички тестирања покажуваат дека по само седумПрочитај повеќе

Цитрусен гел за лице – измиј го своето лице Цитрусен гел за лице  – микрогранулите за длабинско чистење јa освежуваат кожата и таа добива здрав сјај. Млеко за чистење со живи мириси со нота на сочен портокал и грејпфрут. Совршено за нормална до мрсна кожа. Клинички тестирања покажуваат дека поПрочитај повеќе

ексфолијант со бобинки

Ексфолијант со бобинки – пилинг што моментално ја измазнува кожата Ексфолијант со бобинки  – пилинг богат со антиоксиданси со семки од јагодичести плодови за ексфолијација, што кожата ја прави мека и мазна. Кожата добива здрав изглед. Свежиот и овошен мирис ги оживува сетилата. Одговара на сите типови кожа. Без додадениПрочитај повеќе