мастика

Џвакање мастика и нејзино влијание врз апетит и топење масти Епизода 657 – Дали џвакање на мастика помага во намалување на апетит и во слабеење? – прашање поставено од Мими Мојот одговор во старт кога го видов прашањето беше дека воопшто не влијае. Истото мислење и став ги имам сеуштеПрочитај повеќе

апетит во лето

Зошто губиш апетит во лето Епизода 635 – зошто губам апетит во лето и на жешко време? – прашање поставено од @angelinaeuler Oва е многу честа појава кај многу од нас и повеќето размислуваме само на ладна вода, некое овошје и сладолед :). Истото се случува од причина што телотоПрочитај повеќе

како да намалиш апетит

Гладен си, но како да намалиш апетит Епизода 592 – дали постојат начини и одредени продукти како да намалиш апетит и да го ублажиш чувството на глад? – прашање поставено од @ivy Погледни многу повеќе содржина на мојот YouTube канал или на мојот блог и не порпуштај да направиш subscribe.Прочитај повеќе