ексфолијант со бобинки

Ексфолијант со бобинки

Ексфолијант со бобинки – пилинг што моментално ја измазнува кожата

Ексфолијант со бобинки  – пилинг богат со антиоксиданси со семки од јагодичести плодови за ексфолијација, што кожата ја прави мека и мазна.

  • Кожата добива здрав изглед.
  • Свежиот и овошен мирис ги оживува сетилата.
  • Одговара на сите типови кожа.
  • Без додадени парабени. Без сулфати. Дерматолошки тестиран.

Ексклузивно формулиран со:
витамин Б3,антиоксидансите витамин Ц и Е и алоја вера, состојки за чистење од кокос, гранули за ексфолијација, семки од боровинка.

Нарачајте од Herbalife Член  

Остави коментар

Your email address will not be published.