заменски оброк за спортисти

Заменски оброк за спортисти

Заменски оброк за спортисти – Формула 1 спорт

Заменски оброк за спортисти содржи 219 kcal во една порција за регулирање на калорискиот внес.

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

  • 219 kcal во една порција за регулирање на калорискиот внес
  • Содржи 18 g, што помага за градење и одржување мускулна маса.
  • Содржи и казеин и протеин од сурутка, два квалитетни млечни протеини
  • Витамините Ц, Е и селенот помагаат во заштита на клетките од оксидативен стрес.
  • Уникатен спој од протеини и јаглехидрати со растителни влакна и со неопходни витамини и минерали

КОМУ МОЖЕ ДА МУ КОРИСТИ FORMULA 1 SPORT?

  • ФОРМУЛА 1 СПОРТ е за сите
  • На рекреативни спортисти или за зависници од фитнес на кои им е потребен сигурен, здрав оброк
  • Оние професионалци што водат брз живот и постојано се во движење, но вежбаат за да останат во форма
  • Сите спортисти што треба да ја регулираат тежината и да се хранат здраво

УПОТРЕБА

Измешајте 2 супени лажици (26 г.) од правот со 250 мл. полумасно млеко (1,5 % масленост). Уживајте во овој производ како дел од избалансирана и разновидна исхрана, во согласност со здравиот начин на живот.

За контрола на тежината: Заменете два оброка со вкусен напиток и јадете еден здрав оброк дневно.

За здрава исхрана: Заменете еден оброк со вкусен напиток и јадете два здрави оброци дневно.

Здрав оброк што треба да се внесува пред или по вежбање.

Нарачајте си од Член на Herbalife 

Остави коментар

Your email address will not be published.