Млеко за чистење лице

Млеко за чистење лице – погали се’ со алоја

Млеко за чистење лице – освежувачко, нежно млеко за чистење збогатено со алоја вера што нежно ја чисти вашата кожа и ја прави убава и мека.

  • Базирано на алоја вера со свеж и нежен мирис. Совршено за нормална до сува кожа.
  • Свиленкаста, нежна пена што го отстранува вишокот маснотии, нечистотија и лесна шминка од кожата без да предизвика иритација.
  • Алоја вера ја омекнува и ја навлажнува кожата.
  • Без додадени парабени. Без сулфати. Дерматолошки тестирано.

Ексклузивно формулирано со:
витамин Б3, антиоксидансните витамини Ц , Е и алоја вера и состојки за чистење извлечени од кокос.

Сува до нормална кожа

Нарачајте од Herbalife Член 

Остави коментар

Your email address will not be published.