сок од алое

Сок од алое – освежителен напиток што содржи сок од алоја вера

Сок од алое – освежителен напиток што содржи сок од алоја вера и нема додадени шеќери, а на водата ѝ дава освежителен тропски вкус.

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

  • Содржи 40% сок од алоја вера добиен од листот на растението.
  • Листовите алоја вера внимателно се берат и рачно се сечат на филети за да се добие највисоко ниво на чистота.
  • Гелот се екстрахира од алојата во студена постапка, најдобар начин да се добие гел со највисок квалитет.
  • Нискокалоричен и без додадени шеќери.
  • Ставете од Herbal Aloe концентратот во вода за да добиете освежителен вкус што ќе ве поттикне да пиете повеќе вода.
  • Така ќе ви помогне да го достигнете дневниот препорачан внес на течности од 2 до 2,5 L.

КАКО МОЖЕ ДА ВИ ПОМОГНЕ?

Без оглед на тоа дали се обидуваме да ја регулираме тежината или водиме брз и активен начин на живот, понекогаш ни е тешко да го достигнеме препорачаниот дневен внес на течности од 2 до 2,5 литри. ж

Хербал алое – Растителен концентрат од алое – со вкус на манго е идеален начин да се напиеме здрав, освежителен напиток со одличен вкус. Ќе ни помогне да го зголемиме внесот на течности. Поздрава алтернатива на висококалоричните, засладени газирани пијалаци.

УПОТРЕБА 

Измешајте 3 капачиња (15 ml) со ½ шолја 120 ml вода

 Нарачај од Herbalife член

 

Остави коментар

Your email address will not be published.