Herbalifeline max

Herbalifeline Max  – додаток во исхраната богат со омега-3 Herbalifeline Max ги содржи есенцијалните масни киселини EPA и DHA, што придонесуваат за нормална срцева функција, како и за одржување нормален крвен притисок и нормално ниво триглицериди во крвта. DHA придонесува и за одржување нормална мозочна функција и нормален вид. ГЛАВНИПрочитај повеќе

beta heart

Beta heart – хранлив производ во прав Beta heart ја содржи клучната состојка бета-глукан од овес на OatWell™. Овесните бета-глукани докажано го намалуваат холестеролот во крвта. Високиот холестерол е ризик-фактор за коронарни срцеви заболувања. Бета-глуканите помагаат во одржувањето на нормално ниво холестерол во крвта.* ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ 1 мерица  Beta heart® обезбедува: – 1,5 гр.Прочитај повеќе

напиток овес и јаболко

Напиток овес и јаболко – растителни влакна за да ја помогнете здравата дигестија Напиток овес и јаболко е вкусен и лесен начин да го зголемите дневниот внес на растителни влакна и да ја помогнете здравата дигестија* Главни придобивки Една порција обезбедува: 1. 5 гр. растителни влакна 2. 6 природни извориПрочитај повеќе

сок од алое

Сок од алое – освежителен напиток што содржи сок од алоја вера Сок од алое – освежителен напиток што содржи сок од алоја вера и нема додадени шеќери, а на водата ѝ дава освежителен тропски вкус. ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ Содржи 40% сок од алоја вера добиен од листот на растението. Листовите алојаПрочитај повеќе

cell activator

Додаток б-комплекс – cell activator Додаток б-комплекс (cell activator) претставува специјална формула што телото го снабдува со витамините Б1, Б2 и Б6, плус со неопходните минерали цинк, манган и бакар за добро здравје. ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ Б витамините (Б1, Б2 и Б6), манганот и бакарот помагаат за нормален метаболизам од којПрочитај повеќе

Хербален напиток со кофеин

Хербален напиток со кофеин – нискокалоричен освежителен напиток со зелен и црн чај Хербален напиток со кофеин – замена за кафе, а во исто време и помагач на топењето на масти. Запознај го производот што нема шанси да не го почуствуваш уште со првата чаша. ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ Нискокалоричен, околу 6Прочитај повеќе