Формула 1 шејк

Формула 1 шејк за регулирање на тежината

Формула 1 шејк е вкусен здрав заменски оброк што обезбедува одлично урамнотежен квалитетен протеин од млеко и од соја, есенцијални микронутриенти и додадени тревки и билки.

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

  • Herbalife Формула 1 шејковите како заменски оброк им помагаат на луѓето во целиот свет да ја постигнат својата цел во намалување на телесната тежина. Постигнете ја и вие својата цел уште денеска!
  • Поткрепени со наука: клинички студии покажуваат дека секојдневниот внес на заменски шејкови во рамките на исхрана со ограничен калориски внес, во комбинација со умерена физичка активност, е ефикасен начин на регулирање на тежината
  • Контролиран број калории: околу 220 калории во една порција
  • Богати со протеин од соја и од млечни производи (18 гр. во една порција), Формула 1 шејковите во комбинација со вежбање се одлична опција за градење мускулна маса
  • Ф1 шејковите брзо се матат и претставуваат практична здрава алтернатива за висококалоричен појадок, ручек или вечера.
  • Протеин од соја: комплетен протеин што ги обезбедува сите есенцијални аминокиселини.
  • Обезбедува неопходни витамини и минерали.
  • Достапен во 9 фантастични вкусови, но и како шејк без лактоза, соја и глутен, ако се приготвува според упатствата, и соодветен за вегетаријанци.

КАКО МОЖЕ ДА ВИ ПОМОГНЕ?

Кога се обидувате да ја намалите или да ја регулирате телесната тежина, важно е да имате нутриционистички урамнотежена исхрана. Здравиот оброк како што е Формула 1 ви помага да го контролирате калорискиот внес, а истовремено внесувате неопходни витамини и минерали, како и јаглехидрати и протеини.

УПОТРЕБА

Користете го Формула 1 шејкот секој ден како опција за здрав оброк. Во 250 мл. полумасно млеко (со ниска масленост) додајте две лажици од шејкот (26 гр.).

  • Кога се користи за регулирање  на тежината: еден оброк во денот нека ви биде нутриционистички урамнотежен,  а два оброка во заменете со овој вкусен шејк.
  • За здрава исхрана: два оброка во денот нека ви бидат нутриционистички урамнотежени, а еден оброк               заменете со Формула 1 шејк.

Ванила
Чоколадо
Јагода
Тропско овошје
Кекси со шлаг
Капучино
Карамела со јаболко и цимет
ФОРМУЛА 1 СО ВКУС НА МАЛИНА И БОРОВИНКА
Без соја, лактоза и глутен

Нарачајте од Herbalife Член 

 

За повеќе информации контактирај не’ овде

Остави коментар

Your email address will not be published.