Цитрусен гел за лице

Цитрусен гел за лице – измиј го своето лице

Цитрусен гел за лице  – микрогранулите за длабинско чистење јa освежуваат кожата и таа добива здрав сјај.

  • Млеко за чистење со живи мириси со нота на сочен портокал и грејпфрут. Совршено за нормална до мрсна кожа.
  • Клинички тестирања покажуваат дека по само едно користење ја намалува количината на лој на кожата.*
  • Лесна гелна формула со зрна од јојоба кои ги отстрануваат нечистотиите и ја освежуваат кожата.
  • Кожата ја прави неверојатно освежена и регенерирана.
  • Без додадени парабени. Без сулфати. Дерматолошки тестиран.

Ексклузивно формулиран со:
витамин Б3, антиоксидансите витамин Ц и Е и алоја вера, масло од портокал/масла од цитрусни овошја, масло од грејпфрут/масла од цитрусни овошја, состојки за чистење од јаболко, естери од јојоба.

За нормална до мрсна кожа
Туба од 150 мл.

*Значително намалување на нивото лој на третираното место за 57,6% (во просек).

Нарачајте од Herbalife Член 

Остави коментар

Your email address will not be published.