гасови од протеин

Што ги предизвикува и како да намалиш гасови од протеин Епизода 719 – Дали висока протеинска исхрана предизвикува гасови? Ако да дали има превентива за нив? – прашање поставено од Никола. Никола, точно е дека предизвикува затоа што на протеините им треба многу повеќе време за обработка. На пример, заПрочитај повеќе

азот

Како азот и протеин се одговорни за градење мускулна маса Протеините – и оние што ги внесуваш преку храната и оние во твоето тело (на пр. мускулите) се изградени од амино киселини кои што содржат азот во својот состав. Во трката и целта да градиш мускулна маса важно е да гиПрочитај повеќе

високопротеински појадок

Зошто е важно да имаш високопротеински појадок Се повеќе истражувања покажуваат дека луѓето што јадат високопротеински појадок имаат постабилни нивоа на шеќер во крвта во текот на денот. Исто така велат дека високопротеинскиот појадок им помага да се чувствуваат посити во текот на денот.* Повеќето луѓе успеваат да каснат нешто наутро,Прочитај повеќе

протеински потреби

Кои се твоите дневни протеински потреби Какви се твоите протеински потреби секој ден зависи од повеќе фактори, како што е вашата тежина и колку мускули имате — не само дали сте маж или жена. Секој човек има различни калориски потреби, па зошто тоа да не е случај и со протеинот?Прочитај повеќе

мускулна маса

Дали ќе изгубиш мускулна маса додека слабееш Епизода 650 – што е најважно при слабеење за да не се изгуби мускулна маса? – прашање поставено од @ndstojanova Прва работа што сакам да ти ја потенцирам, доколку го одложуваш твојот процес на слабеење со намера прво да го најдеш начинот заПрочитај повеќе

whey протеин

Што кога whey протеин ти прави мачнина Епизода 643 – дали да се продолжи консумацијата на whey протеин иако создава потешкотии на стомакот? – прашање поставено од @blazevskirobert Jас мислам дека нема никаква логика консумираш нешто што ти прави проблем доколку сакаш да суплементираш некакви вредности за телото. Телото неПрочитај повеќе

гејнер или протеин

Гејнер или протеин – што е подобро за покачување килажа Епизода 626 – што е подобро да користам за да покачам мускулна маса, гејнер или протеин? – прашање поставено од @marteeen024. За цел и желба да покачиш килограми, правилото е дека прво и основно мора да покачиш внес на калории.Прочитај повеќе

Протеински шејкови и прашоци

Што кога ќе прекинеш со користење на протеински шејкови и прашоци Епизода 610 – Што ќе се случи кога во периоди кога не вежбам прекинам со користење на протеински шејкови и прашоци? – прашање поставено од @kmickovska Користењето на шејкови или земањето на протеин по вежбање во ниеден од случаевитеПрочитај повеќе

протеин по вежбање

Протеин по вежбање – Rebuild Strength Протеин по вежбање – високопротеински напиток за регенерација што се користи по вежби за сила. ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ Се користи по анаеробни вежби Содржи 25 гр. протеин што помага за зголемување и одржување на мускулната маса и обезбедува протеин за уморните мускули Железото помага заПрочитај повеќе

Протеински напиток – додаток за твојот шејк Протеински напиток е совршен начин да го зголемите протеинскиот внес. Овој повеќенаменски производ може да се користи на два вкусни начина. Подгответе го како вкусна високопротеинска ужина со контролиран број калории или додајте го вашиот омилен Формула 1 шејк* за да добиете фин,Прочитај повеќе