сок од алое

Сок од алое – освежителен напиток што содржи сок од алоја вера Сок од алое – освежителен напиток што содржи сок од алоја вера и нема додадени шеќери, а на водата ѝ дава освежителен тропски вкус. ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ Содржи 40% сок од алоја вера добиен од листот на растението. Листовите алојаПрочитај повеќе

cell activator

Додаток б-комплекс – cell activator Додаток б-комплекс (cell activator) претставува специјална формула што телото го снабдува со витамините Б1, Б2 и Б6, плус со неопходните минерали цинк, манган и бакар за добро здравје. ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ Б витамините (Б1, Б2 и Б6), манганот и бакарот помагаат за нормален метаболизам од којПрочитај повеќе

Хербален напиток со кофеин

Хербален напиток со кофеин – нискокалоричен освежителен напиток со зелен и црн чај Хербален напиток со кофеин – замена за кафе, а во исто време и помагач на топењето на масти. Запознај го производот што нема шанси да не го почуствуваш уште со првата чаша. ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ Нискокалоричен, околу 6Прочитај повеќе

Протеинска чоколада

Протеинска чоколада – ужинка без грижа на совест Протеинска чоколада е вкусна високопротеинска здрава ужина. Со околу 139 kcal*, едно Herbalife®  протеинската плочка чоколада кикиритки содржи речиси 10 g протеин, што помага за одржување и зголемување на мускулната маса. ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ Околу 139 kcal  во едно чоколатце богата со протеиниПрочитај повеќе

гурманска супа од домати

Гурманска супа од домати – придобивки и факти Гурманска супа од домати – солена и хранлива инстант ужина со медитерански билки за одличен вкус. Со околу 104 калории во една порција, оваа супа е одлична ужина, а нема да чувствувате вина кога ќе ја јадете. ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ Една порција имаПрочитај повеќе

изотоник

Изотоник – некалоричен електролитен напиток  за поголем внес на течности. Изотоник – обезбедува 100% од препорачаниот дневен внес на витамин Ц што помага во намалување  на заморот и истоштеноста. ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ Некалоричен напиток за спортисти за поголем внес на течности Со осмолалност пониска од 270 mOsmol/kg Носи 100% од препорачаниотПрочитај повеќе

Формула 1 шејк

Формула 1 шејк за регулирање на тежината Формула 1 шејк е вкусен здрав заменски оброк што обезбедува одлично урамнотежен квалитетен протеин од млеко и од соја, есенцијални микронутриенти и додадени тревки и билки. ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ Herbalife Формула 1 шејковите како заменски оброк им помагаат на луѓето во целиот свет даПрочитај повеќе