столица vs. метаболизам

Столица vs. метаболизам – што значат во нашата глава Порано никогаш не сум имал проблем за тоалет, но исто така и не сум имал појма каков е односот на столица vs. метаболизам. Самото тоа што имав добра столица ме уверуваше и мислев дека имам добар метаболизам. И многумина од васПрочитај повеќе

фит или здрав

Фит или здрав – која е разликата? Сигурно познавате луѓе кои секогаш изгледаат добро, но не секогаш е исто да си фит или здрав. Особено е специфично за оние слабите кои што никогаш не се ‘замарале’ со здрав и активен животен стил. Сигурно некогаш сте љубомореле некому затоа што ‘ништоПрочитај повеќе

Немам глад наутро – зошто е оваа појава? Постојат два типа на луѓе, едни од нив се оние што ќе кажат – немам глад наутро. Другата група која е помалубројна јаде, но што јаде и колку е тоа во ред зборувавме овде. Е сега можеби под утро подразбираш целиот периодПрочитај повеќе

Што ќе ми покаже дали сум дебел Денес во светот има многу луѓе што се прашуваат дали сум дебел. Има многу со покачена тежина и прекумерна дебелина од кога и да било. Луѓето 50.000 години се одржувале во живот на тој начин што складирале масти. Со промените во човековата исхранаПрочитај повеќе

Herbalifeline max

Herbalifeline Max  – додаток во исхраната богат со омега-3 Herbalifeline Max ги содржи есенцијалните масни киселини EPA и DHA, што придонесуваат за нормална срцева функција, како и за одржување нормален крвен притисок и нормално ниво триглицериди во крвта. DHA придонесува и за одржување нормална мозочна функција и нормален вид. ГЛАВНИПрочитај повеќе

beta heart

Beta heart – хранлив производ во прав Beta heart ја содржи клучната состојка бета-глукан од овес на OatWell™. Овесните бета-глукани докажано го намалуваат холестеролот во крвта. Високиот холестерол е ризик-фактор за коронарни срцеви заболувања. Бета-глуканите помагаат во одржувањето на нормално ниво холестерол во крвта.* ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ 1 мерица  Beta heart® обезбедува: – 1,5 гр.Прочитај повеќе

напиток овес и јаболко

Напиток овес и јаболко – растителни влакна за да ја помогнете здравата дигестија Напиток овес и јаболко е вкусен и лесен начин да го зголемите дневниот внес на растителни влакна и да ја помогнете здравата дигестија* Главни придобивки Една порција обезбедува: 1. 5 гр. растителни влакна 2. 6 природни извориПрочитај повеќе

заменски оброк за спортисти

Заменски оброк за спортисти – Формула 1 спорт Заменски оброк за спортисти содржи 219 kcal во една порција за регулирање на калорискиот внес. ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ 219 kcal во една порција за регулирање на калорискиот внес Содржи 18 g, што помага за градење и одржување мускулна маса. Содржи и казеин иПрочитај повеќе

протеин по вежбање

Протеин по вежбање – Rebuild Strength Протеин по вежбање – високопротеински напиток за регенерација што се користи по вежби за сила. ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ Се користи по анаеробни вежби Содржи 25 гр. протеин што помага за зголемување и одржување на мускулната маса и обезбедува протеин за уморните мускули Железото помага заПрочитај повеќе

Протеински напиток – додаток за твојот шејк Протеински напиток е совршен начин да го зголемите протеинскиот внес. Овој повеќенаменски производ може да се користи на два вкусни начина. Подгответе го како вкусна високопротеинска ужина со контролиран број калории или додајте го вашиот омилен Формула 1 шејк* за да добиете фин,Прочитај повеќе