протеин по вежбање

Протеин по вежбање

Протеин по вежбање – Rebuild Strength

Протеин по вежбање – високопротеински напиток за регенерација што се користи по вежби за сила.

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

  • Се користи по анаеробни вежби
  • Содржи 25 гр. протеин што помага за зголемување и одржување на мускулната маса и обезбедува протеин за уморните мускули
  • Железото помага за нормален метаболизам од кој се добива енергија, за создавање црвени крвни зрнца и за транспорт на кислород во телото
  • Без вештачки бои, ароми или засладувачи
  • Казеинот и протеинот од сурутка се висококвалитетни млечни протеини кои се познати по нивниот одличен состав на аминокиселини.

КОМУ МОЖЕ ДА ТИ КОРИСТИ REBUILD STRENGTH?

  • На секој што прави вежби со кревање тежина
  • За кросфит спортист по тренинг
  • Како фудбалер што сака да изгради чиста мускулна маса
  • За сите што треба да внесува храна богата со протеини

УПОТРЕБА

Измешајте 5 рамни лажици (50 гр.) со 250 мл. вода. Протресете енергично. Да се испие 30 минути по анаеробната активност. Производот треба да се користи како дел од урамнотежена и разновидна исхрана во рамките на здрав начин на живот.

Нарачајте си од Член на Herbalife 

Остави коментар

Your email address will not be published.